Potkejme se na Facebooku

20.05.2017 Příbram - Hornické muzeum - Muzejní noc

Příbram - Hornické muzeum - Muzejní noc koncert v areálu Ševčinského dolu od 20:00 hodin.

Muzejní noc v Hornickém muzeu Příbram:
Noc plná zábavy a nevšedních zážitků v podzemí i na povrchu

20. 5. 2017 od 18 hodin
Ševčinský důl, důl Vojtěch

Hornické muzeum Příbram není tiché království vitrín, ale místo, kde jde poznání ruku v ruce se zážitkem, kde se pobaví a poučí děti i dospělí. Na noční prohlídky jeho expozic i tajuplného podzemí, stejně jako na hudební a divadelní vystoupení se mohou malí i velcí návštěvníci těšit v sobotu 20. května.

Muzejní noc bude zahájena v 18 hodin, kdy ve strojovně Ševčinského dolu vystoupí Malé svatohorské divadélko Gymnázia pod Svatou Horou s představením Hrátky s čertem na motivy hry příbramského rodáka Jana Drdy. Ve 20 hodin se areálem rozezní balady i veselé skočné písničky populární příbramské skupiny Ginevra, která nás přenese do dob dávno minulých, do středověku, jímž je její tvorba inspirovaná. Návštěvníci si v průběhu celého večera budou moci prohlédnout expozice věnující se hornické historii a mineralogii Příbramska či vystoupat na ochoz šachetní věže, odkud se jim naskytne pohled na široké okolí. Dalším zpestřením budou nepochybně jízdy oblíbeným hornickým vláčkem, který zároveň pasažéry přiblíží k druhému dějišti Muzejní noci, dolu Vojtěch.

Na dole Vojtěch budou v každou celou hodinu začínat prohlídky historického podzemí, a to 330 m dlouhé Vodní štoly Anna z 18. století. Po celou noc bude možné zhlédnout výstavy prezentované v cáchovně tohoto dolu: první z nich je věnovaná mimořádnému objevu dvou nových minerálů, které získaly dle místa nálezu názvy příbramit a bytízit, druhá prostřednictvím velkoformátových fotografií přibližuje česko-bavorskou část svatojakubské poutní cesty.  V šachetní budově budou příchozí moci obdivovat nádhernou industriální architekturu, zahrát si stínové divadlo nebo se od 19:30 pobavit u divadelního pásma na hornické motivy z dílny souboru DS Zázraky se dějí.

Bližší informace budou průběžně zveřejňovány na webových stránkách Hornického muzea Příbram:
http://www.muzeum-pribram.cz/cz/akce/detail/muzejni-noc-v-hornickem-muzeu-pribram/569/